Audyty kogeneracyjne

Audyty kogeneracyjne

Rozwiązania kogeneracyjne są coraz popularniejsze w nowoczesnych przedsiębiorstwach w Polsce. Silnik kogeneracyjny jest urządzeniem, który produkuje w jednym procesie technologicznym (spalaniu paliwa) zarówno energię elektryczną, jak i ciepło. Kogeneracja pozwala na zużycie mniejszej ilość energii, niż w dwóch niezależnych procesach wytwarzania energii elektrycznej oraz ciepła.

Co gwarantuje audyt kogeneracyjny?

W ramach audytu kogeneracyjnego przyglądamy się gospodarce energetycznej całego zakładu, lokalizacji, w której pracuje kogeneracja, lub planowany jest jej montaż. Określamy obszary zużycia energii elektrycznej i cieplnej oraz ich ilości. Na tej podstawie proponujemy optymalną moc instalacji kogeneracyjnej dla klienta i wskazujemy działania, które pozwolą zmaksymalizować wykorzystanie energii cieplnej wyprodukowanej w kogeneracji. Często wprowadzenie modernizacji pozwala na dobór instalacji o większej mocy, dzięki czemu inwestycja staje się jeszcze bardziej opłacalna.

Dzięki audytowi kogeneracyjnemu od początku inwestycji będziesz wiedział ile energii dzięki niej zaoszczędzisz, dowiesz się, co trzeba zrobić, żeby kogeneracja była opłacalna i unikniesz strat finansowych i rozczarowania po uruchomieniu systemu.

Dlaczego audyt kogeneracyjny z Enetech?

Wykonaliśmy szereg audytów kogeneracyjnych. Stale współpracujemy z klientami, u których planowany był montaż kogeneracji i z wykonawcami instalacji kogeneracyjnych. Wieloletnie doświadczenie i wiedza zapewniają współpracę dobraną indywidualnie do potrzeb klienta i są gwarancją spersonalizowanego podejścia do każdego przedsiębiorstwa.

Co zyskasz dzięki kogeneracji?

Dzięki kogeneracji przedsiębiorstwo może zyskać duże oszczędności energii i środków finansowych. Warunkiem tego jest ich odpowiedni, indywidualny dobór oraz zapewnienie maksymalnego wykorzystania energii wyprodukowanej z kogeneracji.

Audyt kogeneracyjny pozwala uniknąć najczęstszych błędów podczas montażu instalacji, to znaczy brak punktów odbioru ciepła wyprodukowanego w systemie, które zwykle wynikają ze źle dobranej mocy instalacji, ale również z braku identyfikacji obszarów, gdzie można przekierować i wykorzystać ciepło.

Dla kogo jest Audyt kogeneracyjny?

  • Czy zastanawiasz się nad montażem kogeneracji?
  • Nie wiesz czy kogeneracja jest najlepszym rozwiązaniem dla twojego przedsiębiorstwa?
  • Nie wiesz, jaki rozmiar kogeneracji wybrać?
  • Chcesz zwiększyć wykorzystanie energii z kogeneracji?
  • Twoja kogeneracja nie przynosi oczekiwanych zysków?

Jeśli tak skontaktuj się z nami i uzyskaj wsparcie.

Dowiedz się więcej:

Szukasz innych form zwiększenia efektywności energetycznej w swoim przedsiębiorstwie? Zobacz w czym jeszcze mogą pomóc Ci specjaliści z Enetech:

Audyty energetyczne
przedsiębiorstwa

Audyty efektywności
energetycznej

ISO 50001

​Sprawdź szczegóły 31 / 5 000 Wyniki tłumaczenia Tłumaczenie Environmental Management System

ISO 14001/EMAS