Domowe magazyny ciepła

Domowe magazyny ciepła

Domowe magazyny ciepła to doskonałe rozwiązanie, które pozwala na wygodne i oszczędne korzystanie z energii cieplnej w domu. Dzięki magazynom ciepła możesz nadwyżki energii elektrycznej generowane w instalacji PV, zmagazynować i wykorzystać, kiedy tego potrzebujesz.

Po co magazynować energię cieplną?

Czy wiesz, że według informacji GUS za 2018 rok, ponad 80% energii zużywanej w domu to energia cieplna? Dane potwierdzają, że zużycie ciepła w domu posiada wysoki potencjał oszczędności. Dzięki magazynom ciepła możesz wykorzystać własną energię z fotowoltaiki do pokrycia zapotrzebowania na ciepło.

Ponad 80% energii w gospodarstwie domowym zużywane jest na cele grzewcze (c.o. i c.w.u.)

Struktura wykorzystania energii w Polsce

Jak to działa?

W magazynach ciepła Enetech dostarczana energia wykorzystywana jest do ogrzewania materiałów zmiennofazowych. Materiały po ogrzaniu przechowują ciepło, które zostaje odebrane w w postaci ciepłej wody, gdy jest na to zapotrzebowanie.

Dowolność zasilania

Magazyny ciepła Enetech można zasilać z dowolnych źródeł. Ich podstawowym zadaniem jest magazynowanie energii wyprodukowanej w instalacji fotowoltaicznej – z wykorzystaniem grzałki elektrycznej lub pompy ciepła. Można również wykorzystać każde inne źródła energii cieplnej lub elektrycznej, np. sieci elektroenergetycznej.

W zależności od rodzaju zasilania dostępne są dwa magazyny:

  1. Thermino epv – do wykorzystania energii elektrycznej z instalacji fotowoltaicznej – magazyn zawiera grzałkę elektryczną
  2. Thermino hp – do zasilania przez pompę ciepła – magazyn wyposażony jest w wodny obieg zasilający

Różnorodność rozmiarów

Magazyny ciepła Enetech produkuje brytyjska firma Sunamp z siedzibą w Szkocji. W ofercie Enetech znajdują się 4 modele magazynów o różnych pojemnościach (odpowiedniki wodnych zbiorników c.w.u.):

Thermino epv 70 oraz hp 70
odpowiednik zbiornika c.w.u.
o pojemności 70 l

Thermino epv 150 oraz hp 150
odpowiednik zbiornika c.w.u.
o pojemności 150 l

Thermino epv 210 oraz hp 210
odpowiednik zbiornika c.w.u.
o pojemności 210 l

Thermino epv 300 oraz hp 300
odpowiednik zbiornika c.w.u.
o pojemności 300 l

Kompaktowe wymiary

W magazynach ciepła Enetech zastosowano materiały zmiennofazowe (PCM), dzięki którym uzyskano wysokie pojemności cieplne przy małych rozmiarach urządzenia. Magazyny ciepła można zamontować w dowolnym miejscu w domu lub pomieszczeniu.

Budowa magazynu

Magazyny ciepła Enetech zbudowano z najwyższej jakości materiałów i komponentów. Materiał zmiennofazowy – wykorzystywany w magazynach – jako jedyny na świecie uzyskał najwyższą ocenę w certyfikacji RAL Quality Association PCM, który potwierdził 10 000 cykli bezawaryjnej pracy (blisko 30 lat bezproblemowej eksploatacji*).

* przy założeniu jednego ładowania i rozładowania na dobę.

Pojedynczy lub podwójny obieg czynnika, pozwalający na współpracę z dowolnym źródłem ciepła

Dowolność orientacji przestrzennej, dzięki trójstronnemu rozmieszczeniu przyłączy

Prosty interfejs użytkownika, wskazujący poziom naładowania magazynu

Wysokowydajny wymiennik ciepła

Wyposażony w urządzenie grzewcze, objęte 10 letnią gwarancją

Opatentowany, autorski materiał zmiennofazowy, pozwalający na magazynowanie 4x większej ilości energii

Łatwy i szybki montaż dzięki zastosowaniu wysokiej jakości mosiężnych złączek (w zestawie)

Dowiedz się więcej

Jeżeli chcesz dowiedzieć się więcej o magazynach ciepła opartych na materiałach zmiennofazowych zapoznaj się z wpisami na naszym Blogu lub skontaktuj się przez formularz kontaktowy.

Pobierz

Karta katalogowa
Thermino ePV

Karta katalogowa
Thermino hp-DN

Poznaj inne rozwiązania Enetech:

Jeżeli zainteresowała Cię tematyka domowego magazynu ciepła, sprawdź inne rozwiązania magazynów ciepła wykorzystujących materiały zmiennofazowe. W swojej ofercie posiadamy także magazyny stacjonarne dedykowane do zastosowań przemysłowych oraz mobilne magazyny ciepła.

Mobilne
magazyny ciepła

Przemysłowe
magazyny ciepła