Przemysłowe magazyny ciepła

Przemysłowe magazyny ciepła

Wiele przedsiębiorstw, podczas procesów przemysłowych, generuje ciepło odpadowe i oddaje je do atmosfery. Niewykorzystane ciepło odpadowe można jednak zachować oraz wykorzystać z zyskiem dla przedsiębiorstwa.

Najczęściej przeszkodą na drodze do wykorzystania ciepła odpadowego, jest brak możliwości jego natychmiastowego zagospodarowania. Często ciepło odpadowe produkowane jest w momencie, gdy nie ma na nie zapotrzebowania oraz miejsca na jego odbiór. W odwrotnej sytuacji, w momencie zapotrzebowania na ciepło w przedsiębiorstwie, nie ma produkcji ciepła odpadowego lub jest ona niewystarczająca.

Przemysłowe magazyny ciepła Enetech – to się opłaca!

Przemysłowe magazyny ciepła Enetech, zbudowane z materiałów zmiennofazowych (PCM – ang. phase change material), mogą magazynować ciepło odpadowe w przedsiębiorstwach w każdej sytuacji. Enetech gwarantuje najwyższej jakości, sprawdzone rozwiązanie. Nasz przemysłowy magazyn ciepła cechuje wysoka pojemność cieplna, niskie straty energii i szybszy zwrot inwestycji. Magazyn przemysłowy Enetech jest bezpieczny dla środowiska i nie wymaga obsługi po instalacji. Nowatorska technologia i wysokiej jakości materiały gwarantują wiele lat użytkowania bez ingerencji serwisowych. Magazynowanie ciepła z wykorzystaniem PCM umożliwia akumulację zdecydowanie większej ilości energii w jednostkowej objętości niż w przypadku konwencjonalnych magazynów stosowanych w przemyśle.

Co zyskasz montując magazyn energii Enetech?

  • oszczędność energii cieplnej;
  • oszczędność pieniędzy;
  • magazyn ciepła dobrany do potrzeb Twojego przedsiębiorstwa;
  • oszczędność miejsca pod magazyn (w porównaniu do klasycznych magazynów)
  • bezpieczeństwo dla otoczenia i środowiska;
  • gwarancja jakości i wieloletnia trwałość rozwiązania.

Dla kogo przemysłowy magazyn ciepła?

  • Czy posiadasz w swoim przedsiębiorstwie potencjał odzysku ciepła lub wykorzystujesz w pełni ciepło odpadowe?
  • Stosujesz wysokotemperaturowe procesy przemysłowe?
  • Posiadasz wysokie zróżnicowanie zapotrzebowania na ciepło w firmie na przestrzeni doby lub tygodnia?

Jeśli odpowiedziałeś twierdząco lub uważasz, że Twoja firma potrzebuje magazynu ciepła – skontaktuj się z nami.

Dowiedz się więcej:

Jeżeli zainteresowała Cię tematyka przemysłowych magazynów ciepła, sprawdź inne rozwiązania magazynów ciepła wykorzystujących materiały zmiennofazowe. W swojej ofercie posiadamy także magazyny stacjonarne dedykowane do zastosowań domowych, jak i mobilne magazyny ciepła.

Domowe
magazyny ciepła

Mobilne
magazyny ciepła