Prace B+R
Prace B+R
Główną misją Enetech jest tworzenie lepszej rzeczywistości w dziedzinie energetyki. Nasz zespół od początku działalności związany jest ze światem akademickim, co pozwala na prowadzenie szeregu badań i prac rozwojowych. Ich celem jest tworzenie najnowszych technologii we współpracy z najwyżej klasy specjalistami. Połączenie wiedzy i nauki z przemysłem w projektach biznesowych, gwarantuje najwyższe standardy prowadzenia prac B+R w szeroko pojętym obszarze energetyki – są to projekty wielkoskalowe dla przemysłu oraz rozwiązania dla konsumenta indywidualnego.
Wielki krok w technologie – Enetech i materiały zmiennofazowe
W Enetech od początku działalności zajmowaliśmy się materiałami zmiennofazowymi i ich zastosowaniem w praktyce. Przeprowadziliśmy niezliczoną liczbę badań i analiz PCM w warunkach laboratoryjnych oraz ciągle rozwijamy ich zastosowanie w praktyce w magazynach ciepła i chłodu. Dzięki wieloletniemu doświadczeniu jesteśmy pionierami w szerokim wykorzystaniu materiałów zmiennofazowych w codziennym życiu.
MiniStor – nowatorski system magazynowania ciepła
Flagowym projektem B+R, w którym bierzemy udział, jest MiniStor. Ten długotrwały międzynarodowy projekt finansowany jest ze środków unijnych programu „Horizon 2020”. Jako jedyny zespół z Polski bierzemy udział w opracowaniu nowatorskiego, kompaktowego, zintegrowanego systemu magazynowania ciepła i chłodu. Celem MiniStor jest osiągnięcie zrównoważonego ogrzewania, chłodzenia i magazynowania energii cieplnej oraz elektrycznej dla nowych i istniejących budynków mieszkalnych. System nie kończy się jednak tylko na elementach mechanicznych – w ramach prac tworzymy innowacyjny system zarządzania energią w domu.
Innowacyjne projekty w Enetech
W ramach konsorcjum realizujemy również duży projekt związany z magazynami ciepła na zlecenie Narodowego Centrum Badań i Rozwoju. Celem projektu jest stworzenie kompleksowego systemu dostarczania ciepła i chłodu do domu jednorodzinnego z wykorzystaniem magazynów energii termicznej. Zakres prac obejmuje stworzenie systemu, który pozwoli na zmniejszenie zużycia energii cieplnej z konwencjonalnych źródeł i zmaksymalizowanie wykorzystania OZE przez użytkownika prywatnego (domy jednorodzinne). W ramach projektu rozwijana jest nie tylko technologia magazynowania ciepła z wykorzystaniem PCM, ale też wiele rozwiązań, które są już w użytku i mają potencjał do rozwoju. Tworzony jest też nowatorski system zarządzania przepływem energii cieplnej w budynku jednorodzinnym.
W pracach badawczo-rozwojowych Enetech współpracował z wieloma podmiotami zewnętrznymi. Dzieliliśmy się również wiedzą i doświadczeniem jako doradcy z innymi przedsiębiorstwami.
Dzięki współpracy z Enetech zyskasz rzetelnego partnera. Gwarantujemy najwyższą jakość prac w nowych obszarach dynamicznie rozwijającego się sektora energetycznego w Polsce.